Zalety wynajmu długoterminowego samochodu

Najem długoterminowy to stosunkowo nowa forma użytkowania samochodu. O jej zaletach przekonało się już wielu, ale nie każdy ma do końca świadomość o korzyściach takiego rozwiązania. Oto kilka z nich!

Długoterminowy wynajem samochodu, czyli na jak długo?

Długoterminowość najmu zależy od Ciebie. Pod tą nazwą kryć może się okres 2-tygodni, albo równie dobrze ponad roku.

Najem długoterminowy samochodu a leasing

W przeciwieństwie do leasingu lub zakupu kredytowego, najem długoterminowy daje dużo większe możliwości negocjacji czasu trwania usługi. To niewątpliwie największa zaleta tego rozwiązania.

Umowa długoterminowego najmu zdejmuje z Twoich barków bieżącą obsługę samochodu. To firma, która go wynajmuje odpowiedzialna jest za opłacenie ubezpieczenia i serwisowanie samochodu. Również sezonowa wymiana opon nie będzie zaprzątać Ci głowy. Co więcej, na czas obsługi serwisowej Twojego samochodu, wypożyczalnia dostarczy Ci samochód zastępczy. 

Po Twojej stronie będzie jedynie użytkowanie pojazdu i jego eksploatacja w postaci tankowania oraz mycia.

Zakończenie długoterminowego najmu pojazdu

Kiedy dany samochód Cię znudzi, albo przestanie Ci już być potrzebny, po prostu zakończysz okres najmu, oddając samochód właścicielowi. Nie będzie Cię interesować żadna spłata kredytu czy leasingu, ani też często długotrwały okres odsprzedaży i negocjacje z potencjalnymi kupcami. Najem długoterminowy to prosty sposób na wymarzony samochód, bez zbędnych formalności! Twoje zdolności finansowe nie są w tym przypadku istotne. Wynajmując samochód zobowiązujesz się do tygodniowej lub miesięcznej opłaty za korzystanie z niego i tyle!