Wypożyczalnia samochodów a koronawirus

Pandemia choroby Covid-19 spowodowała, że mocno musieliśmy przetasować nasze przyzwyczajenia. Zalecenie trzymania dystansu i ograniczenia kontaktów międzyludzkich spowodowało, że komunikacja zbiorowa stała się potencjalnie niebezpieczna i niezalecana. Do łask wrócił zatem transport indywidualny. Czy w obecnych czasach korzystanie z wypożyczalni samochodów jest bezpieczne?

Mimo wielu tego rodzaju firm i wielu osób, które z nich korzystają, nie ma sytuacji w której wszyscy siedzą w tym samym samochodzie w tym samym czasie.

Czy korzystanie z wypożyczalni samochodów jest bezpieczne?

Wynajmując samochód korzystasz z niego samemu lub z zaufanymi i bliskimi Ci osobami, co już znacząco zmniejsza ryzyko związane z koronawirusem.

Ponadto, firmy oferujące tego typu usługi starannie dbają o czystość swoich samochodów, a teraz także o ich dezynfekcje.

Podstawą stało się nie tylko mycie karoserii i odkurzanie, ale także proste czynności o niebagatelnym znaczeniu, takie jak staranne przecieranie specjalistycznymi środkami odkażającymi elementów, które dotykane są podczas użytkowania samochodu.

Dotyczy to w szczególności klamek, kierownicy, dźwigni zmiany biegów, przełączników i dźwigni regulacyjnych foteli. Tam, gdzie nie dotrze szmatka i płyn dezynfekujący stosuje się ozonowanie. Specjalistyczna maszyna wytwarzająca w naturalny sposób ozon skutecznie usuwa nie tylko zapach z samochodu, ale także bakterie, które się w nim osadziły. Po wszystkim wystarczy tylko przez kilka minut przewietrzyć samochód, aby móc bezpiecznie z niego korzystać.