Wynajem samochodu na wyjazd służbowy

Wynajem samochodu na wyjazd służbowy

Prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa muszą stawiać czoła oczekiwaniom, jakie stawia przed nimi współczesny system ekonomiczny. Konieczność dostosowania się do dynamicznych zmian zachodzących na rynku, potrzeba szybkiej reakcji na wciąż rozwijające się potrzeby i oczekiwania klientów oraz kontrahentów, a wreszcie rozwój konkurencyjności, sprawiają, że od firm i jej pracowników wymaga się dużej mobilności. Dlaczego? Bo nie wszystkie sprawy można załatwić zdalnie, a jedną z podstaw zdobywania zaufania partnerów biznesowych są wysokie umiejętności interpersonalne, które szlifowane są w kontakcie bezpośrednim. Natomiast nie wszystkie firmy posiadają własną flotę aut, dlatego świetną alternatywą w takich sytuacjach pozostaje wynajem samochodu na wyjazd służbowy.

Kiedy warto wynająć samochód na wyjazd służbowy?

Sytuacji, kiedy pracownicy mogą potrzebować dostać się do innego miasta, nawet na drugim końcu kraju jest dużo. Są to nie tylko pertraktacje biznesowe, czy prezentacje oferowanych produktów i usług przed potencjalnymi klientami, ale także inwestycje w rozwój pracowników. Coraz więcej firm zapewnia swoim podopiecznym dostęp do różnych szkoleń, konferencji, seminariów, targów czy nawet staży, a to wymaga zdolności do mobilności. W przypadku, gdy rośnie ranga takiego spotkania, to zdecydowanie lepiej jest skorzystać z usług wypożyczalni aut klasy premium, by zapewnić sobie na start przewagę wizerunkową. Kiedy najlepiej jest wynająć auto na wyjazd służbowy:

  • w trakcie wyjazdu delegacyjnego do innego miasta, gdy by uniknąć ograniczeń transportu publicznego;
  • w trakcie wylotu do innego miasta, by móc szybko i sprawnie dostać się z lotniska do miejsca docelowego i z powrotem;
  • w trakcie pilnych lub bardzo ważnych rozmów biznesowych, nawet w tym samym mieście;
  • w sytuacjach nagłych wypadków czy awarii auta służbowego, a ubezpieczyciel nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego auta zastępczego.

Wyjazd służbowy autem z wypożyczalni – dlaczego jest to dobry pomysł?

Korzystając z usług wypożyczalni aut, a zwłaszcza firm oferujących wynajem samochodów klasy premium, warto skoncentrować się na korzyściach, które płyną z takiego rozwiązania. Zaliczyć do tego należy:

  • wygodę i komfort – bo nie trzeba korzystać z transportu zbiorowego, a wypoczęty pracownik za kółkiem luksusowego samochodu z pewnością będzie bardziej efektywny;
  • swobodę – bo można dotrzeć praktycznie w każde miejsce;
  • wywarcie dobrego wrażenia na kontrahencie lub kliencie – gdy zależy nam, by podnieść rangę biznesową pracownika i całej firmy poprzez samochód wyższej klasy;
  • oszczędności – wynajem samochodu na wyjazd służbowy może być tańsze, niż daleka podróż z przesiadkami na dworcach i lotniskach, uwzględniając konieczność korzystania z taksówek.

Wynajem aut klasy premium do celów służbowych – o czym trzeba pamiętać?

W przypadku chęci wynajęcia samochodu klasy premium na wyjazd służbowy warto podkreślić, że usługę tę można w pełni rozliczyć podatkowo na firmę. Jedynie o czym należy pamiętać, to o wpisaniu do umowy najmu pracownika – jako reprezentanta firmy, bo tylko osoba fizyczna może prowadzić pojazd i jest z niego odpowiedzialna. Oczywiście każdego wynajmującego obowiązują podstawowe zasady najmu, typu: dbanie o stan pojazdu, zachowanie w nim porządku, nieudostępnianie go osobom trzecim itp. Ale w zamian pracownik otrzymuje do dyspozycji bezpieczny, sprawny technicznie samochód, objęty ubezpieczeniem, a wszystko to zajmuje minimum formalności. Korzystając z usług wypożyczalni aut klasy premium, można zyskać prestiż i uznanie w relacji biznesowej, co niejednokrotnie otwiera szeroko drzwi do osiągnięcia sukcesu.