Wynajem auta na weekend. Dlaczego warto?

Na co dzień nie potrzebujesz samochodu, ale lubisz w weekendy wyskoczyć za miasto? Wynajem samochodu to rozwiązanie dla Ciebie! Chociaż pozornie wydaje Ci się, że takie rozwiązanie jest drogie, to kiedy jednak podsumujesz wydatki na swój własny samochód z którego rzadko korzystasz, względem wynajmu wtedy, kiedy jest Ci on potrzebny, okaże się, że to naprawdę ma sens!

Własny samochód to nie tylko jednorazowy wydatek podczas jego zakupu. To także jego ubezpieczenie, które rocznie kosztuje Cię kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych. To także wizyty w serwisie, które pochłoną kolejne tysiące. Sezonowa zmiana opon, koszty parkingu lub garażu – mnogość wydatków może się zrobić całkiem spora. A na koniec i tak zostanie ryzyko, że kiedy Ty ze swojego samochodu nie korzystasz, zrobi to ktoś inny… zwany złodziejem.

Wypożyczenie samochodu na weekend to rozwiązanie dla Ciebie!

Wynajem samochodu na przysłowiowy weekend następuje wtedy, kiedy tego chcesz. Jeśli potrzebujesz tego niemal każdego dnia, to własne auto może okazać się lepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak to czytasz, to czy na pewno korzystasz z samochodu tak regularnie?

A ponadto, gdyby tak każdy z tych kilku wyjazdów w roku odbywał się innym samochodem? Gdybyś mógł poczuć się jak Jeremy Clarkson i przetestować w drogowych warunkach, powiedzmy raz w miesiącu inny, emocjonujący samochód? Taki weekendowy najem w skali roku kosztować może Cię tyle, co jedna rata leasingu dobrej klasy samochodu. Czy zatem warto mieć własne auto wraz z wyżej wymienionymi kosztami czy cieszyć się nim za ułamek jego wartości?