O czym należy pamiętać, oddając samochód do wypożyczalni?

Oddając samochód który wypożyczyłeś pomyśl jak czułeś się, kiedy to następowało? Satysfakcja z pięknej prezencji – błyszczącego lakieru, wymuskanych felg, a na nich smoliście czarnej opony z głębokim bieżnikiem, który wzbudził w Tobie zaufanie do maszyny. Wewnątrz wypielęgnowane materiały wykończeniowe wysokiej jakości, czyste i suche szyby, ładny zapach i pełen zbiornik paliwa. To była przyjemność, prawda?

Zadbaj o czystość zwracanego pojazdu

Oddając samochód zadbaj o to, aby nie wyglądał on w ten sposób – ale aby osoby odpowiedzialne za przygotowanie auta dla następnego klienta, mogły go doprowadzić do takiego stanu.

Większość wypożyczalni obliguje Cię do tego, aby zbiornik paliwa w momencie oddania samochodu był pełen. Pamiętaj więc o tankowaniu.

Dla Ciebie jak i dla kolejnych Klientów liczy się czystość. Zadbaj więc o to, aby ją zachować. Prosta czynność w postaci otrzepania butów, regularnego strzepnięcia dywaników – aby brudu nie roznosić po całej kabinie, nie kruszenie oraz nie rozlewanie napojów wewnątrz pozwoli uniknąć Ci dodatkowych opłat, jakich może zażyczyć sobie wypożyczalnia za doprowadzenie samochodu do stanu w jakim był przed Twoim wypożyczeniem.

Jeżeli cieszyła Cię jazda wynajętym samochodem ze względu na jego stan techniczny, zadbaj o to, aby pozostał on taki również po zakończeniu Twojego najmu.

Hamulce, zawieszenie i opony w trakcie eksploatacji samochodu ulegają naturalnemu zużyciu. Jak jednak sam wiesz, ten proces można znacząco przyspieszyć przez agresywną jazdę.

Wypożyczalnie często instalują w swoich samochodach monitoring GPS, który pozwala określić nie tylko lokalizację samochodu i drogi po jakich jeździł, ale także prędkość, a nawet wygenerowane przeciążenia. Jeśli więc przesadzisz z intensywnością eksploatacji samochodu i ponadnormatywne zużycie jego elementów, możesz ponieść tego finansowe konsekwencje.