Jak bezpiecznie jeździć w zimie wypożyczonym samochodem?

W Premiumrental oferujemy samochody, które przede wszystkim mają zapewnić Wam bezpieczeństwo i komfort. Ale nie zapominamy przy tym o emocjach. Mocne silniki, w niektórych przypadkach napęd na 4 koła –  kuszą do tego, aby sprawdzić ich możliwości na ośnieżonych drogach. Pamiętajcie jednak o podstawowych zasadach!

Odśnieżanie

Unikajcie, jeśli to możliwe, używania tak zwanej „skrobaczki”. Czasami bywa ona niezbędna, ale jej nieumiejętne użycie może spowodować zarysowanie szyb. W przypadku mocno zamarzniętych powierzchni szklanych w samochodzie, zalecamy użycie rozmrażaczy. Zimą znajdziecie je w samochodach z naszej wypożyczalni!

Zanim wsiądziesz do środka, otrzep buty ze śniegu. Unikniesz dzięki temu wilgoci w samochodzie i w konsekwencji zaparowanych szyb. Pomoże Ci to także nie ponosić dodatkowej opłaty za sprzątanie samochodu po wynajmie.

Jazda

Uruchomienie zimnego silnika to najtrudniejszy dla niego moment. Zimny i gęsty jeszcze olej nie jest w stanie od razu nasmarować w odpowiedni sposób silnika, dlatego po odpaleniu pozwól mu chwilę (do 1 minuty) popracować na biegu jałowym, a następnie wyrusz w podróż utrzymując możliwe niskie obroty silnika do czasu, aż jednostka nie osiągnie swojej roboczej temperatury.

Pamiętaj, że na śliskiej nawierzchni przyczepność samochodu jest mniejsza, niż na suchym asfalcie. Uwzględnij to zarówno ruszając z miejsca, pokonują zakręty jak i hamując.

Poślizgi

Wiemy, że zimowe warunki na drogach w przypadku naszych samochodów mogą kusić do tego, aby spróbować swoich sił w jeździe „bokami”.

Pamiętaj jednak, że wypożyczając samochód, jesteś za niego odpowiedzialny. Rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, albo użytkowanie samochodu w sposób niezgodny z przeznaczeniem poskutkuje odmową wypłaty odszkodowania. W konsekwencji możesz nie tylko utracić wpłaconą kaucję, ale nawet z własnej kieszeni zapłacić za wyrządzone szkody.

Baw się i korzystaj z samochodów Premiumrental, ale rób to z głową!