Czym kierować się przy wyborze wypożyczalni samochodów?

Oferta wypożyczalni samochodów na polskim rynku jest ogromna. Każdy znajdzie coś dla siebie – od małych miejskich samochodów, przez auta dostawcze, po sportowe maszyny. Na co jednak poza samymi modelami powinno się zwrócić uwagę przy wyborze wypożyczalni samochodowej?

Warunki najmu pojazdów

Kluczową kwestią pozostają warunki najmu. Tym co najbardziej rzuca się w oczy, jest oczywiście cena usługi. Najlepiej jest ją porównać – czy interesująca nas wypożyczalnia oferuje przystępne stawki czy wyraźnie je zawyża, bądź zaniża. W tymi drugim przypadku nie dajmy się „wrobić”.

Zbyt atrakcyjna stawka może być albo formą promocyjnej zachęty, czego zasadniczo nie trzeba się bać. Ale może też być wabikiem, który ma zachęcić do podpisania umowy najmu i wzięcia np. odpowiedzialności za ewentualne usterki.

W tym jak i każdym innym przypadku ważna jest umowa, która precyzuje warunki wynajmu samochodu. Zwróć uwagę na to czy wpisane są tam wszystkie uszkodzenia samochodu, które sam dostrzegasz, czy wyposażenie z umowy zgodne jest z tym, co faktycznie znajduje się w wynajmowanym aucie. Przeanalizuj zakres Twojej, jako najemcy, odpowiedzialności.

Znaczenie ma też przebieg. Niektóre firmy użyczają samochody bez limitu kilometrów. Często jednak jest w tym jakiś „haczyk”, który zezwala na jazdę bez ograniczeń, ale po przekroczeniu dziennego limitu naliczane są horrendalne opłaty za każdy kilometr.